Női ruhába öltözött férfiak szórakoztatták a híveket a cardiffi templomban (VIDEÓ)
Az épület felújítására gyűjtöttek a drag queenek.
Huszonegy embert őrizetbe vettek Kuala Lumpurban.
Huszonegy embert őrizetbe vettek Kuala Lumpurban, miután zavargás tört ki egy indiai templom áthelyezése miatt – közölte a malajziai rendőrség kedden. Az összecsapás hétfőn kezdődött azzal, hogy imádkozó indiai hívekre támadtak a Malajzia középső részén fekvő Selangor államban található Sri Maha Mariamman templomban. A – feltehetően a maláj többséghez tartozó – támadók több járművet is felgyújtottak.
Ezt követően, kedd reggel egy másik csoport megtorlás gyanánt megrongálta az MCT Berhad ingatlanfejlesztő cégnek a templomhoz közeli irodáját, majd ők is több járművet felgyújtottak.
A terület, melyen a templom is található, az MCT egyik leányvállalatának tulajdona, mely jelenleg jogi vitában áll amiatt, hogy engedélyt kapjon a mintegy százéves templom áthelyezésére.
Selangor állam rendőrfőnöke elmondta: 21 embert állítottak elő a zavargásokkal kapcsolatban, akik ellen fegyveres garázdaság és gyújtogatás miatt indítanak eljárást. Hozzátette: közel két tucat jármű égett ki, de mostanra sikerült lecsillapítani a kedélyeket, miután mintegy 700 rendfenntartót kivezényeltek a helyszínre.
A templomba járó közösség tagjai a helyi sajtónak úgy nyilatkoztak: a zömében maláj nemzetiségű támadók késekkel, és egyéb fegyverekkel rontottak rájuk, és azt követelték, hogy hagyják el a templomot, az ugyanis a One City ingatlanfejlesztő cég tulajdona.
Egy hétfőn közzétett nyilatkozatban a cég tagadta, hogy köze lenne a templom elleni támadáshoz. A nyilatkozatban kiemelték: a cég elítéli az erőszakot, ráadásul semmi oka nincs rá, hogy ilyen eszközökhöz folyamodjon azok után, hogy túlvan egy hosszadalmas jogi eljáráson. Hozzátették: már felajánlották, hogy megtérítik az új templom felépítésének költségeit, és elhalasztották az áthelyezést, hogy tekintettel legyenek az ehhez kapcsolódó szertartásokra.
Mahathir Mohamed malajziai miniszterelnök kedden úgy nyilatkozott: az előzetes nyomozás szerint bűncselekmény történt, aminek sem faji, sem vallási indíttatása nem volt.
A halálos áldozatokat is követelő, 1969-es faji összecsapások óta ritkának számítanak az ilyen jellegű esetek a sok nemzetiségnek otthont adó Malajziában, ahol a 31 milliós népességnek mindössze kétharmadát teszi ki a maláj nemzetiség, akik mellett jelentős létszámú kínai és indiai kisebbség is él az országban.
(MTI)